Coed Sailing

Select to hide event type:

Varsity Coed

Overall
--
PCT
.000
League
--
PCT
.000
Home
--
Away/Neutral
--
MARCH 2019
Mon 18
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 19
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Wed 20
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Thu 21
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Fri 22
Practice
2:45 PM-5:45 PM
Practice will be held in Room B118
H
Mon 25
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 26
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Wed 27
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Thu 28
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Fri 29
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Sat 30
Cumberland
8:30 AM
Bus 7:00 AM
Sail Maine 58 Fore Street Portland, Maine
N
Sun 31
Courageous Keelboat Kickoff
TBA
Bus 7:30 AM
Charlestown
N
APRIL 2019
Mon 01
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 02
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Wed 03
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Thu 04
at
Marblehead
3:30 PM
Bus 2:30 PM
Pleon Yacht Club
A
Fri 05
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Sun 07
at
Sharon Invitational
9:00 AM
Bus 7:00 AM
Lake Massapoag, Sharon
A
Mon 08
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 09
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Wed 10
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Thu 11
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Fri 12
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Sat 13
at
O'Day Qualifiers
8:30 AM
Bus 7:30 AM
Community Boating - Boston
A
Sun 14
at
O'Day Finals
9:00 AM
Bus 5:00 AM
Hotchkiss - Lake Wononscopomuc, Lakeville, CT
A
Sat 20
at
Sharon & BB&N
9:00 AM
Bus 7:00 AM
Lake Massapoag, Sharon
A
Mon 22
at
Wellesley
3:30 PM
Bus 2:30 PM
Lake Cochituate
A
Tue 23
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Wed 24
vs
Wayland
3:30 PM
H
Thu 25
at
St. John's Prep
3:30 PM
Bus 2:30 PM
Lake Quannapowitt, Wakefield
A
Fri 26
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Sat 27
vs
Portsmouth Abbey
TBA
H
Sun 28
Herreshoff Qualified
9:00 AM
Bus 6:30 AM
@ Tabor or Black Rock, CT
N
Mon 29
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 30
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
MAY 2019
Wed 01
vs
BB&N
3:30 PM
H
Thu 02
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Fri 03
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Mon 06
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 07
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Fri 10
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Sat 11
Herreshoff Finals
9:00 AM
Bus 6:30 AM
Bowdoin College
N
Sun 12
at
Herrshoff Finals
TBA
Bus TBA
Bowdoin
A
Mon 13
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Tue 14
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Wed 15
vs
Lincoln Sudbury, Elliot
3:30 PM
H
Thu 16
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Fri 17
Practice
2:45 PM-5:45 PM
H
Sat 18
at
Mark TR Championship
TBA
Bus 6:45 AM
Sail Maine, Portland
A
Sun 19
at
Mark TR Championship
TBA
Bus 6:45 AM
TBA
A
Mon 20
Mass Bay League Championships
4:00 PM
Bus 2:30 PM
Community Boating
N
Tue 21
at
Mass Bay League Championship
TBA
Bus 2:30 PM
Community Boating
A
Wed 22
at
Mass State Championships
1:00 PM
Bus 11:30 AM
MIT
A
Thu 23
at
Mass State Championship
1:00 PM
Bus 11:30 AM
MIT
A
Sat 25
ISSA TR Championship
TBA
Bus TBA
TBA
N
Sun 26
at
ISSA TR Championship
TBA
Bus TBA
TBA
A
Level
Coach
Varsity Head Coach
Anthony Leggett
Junior Varsity Head Coach
Matthew Brzezinski

Varsity Coed

Names in bold denote captains
Name
Year
No.
Position
Sirine Benali
Senior 12
Lynn Benali
Freshman 9
Lena Brzezinski
Senior 12
Ryan Clark
Sophomore 10
Hannah Freeman
Junior 11
Aiden Harrison
Freshman 9
Elene Karlberg
Junior 11
Jennifer O'neil
Sophomore 10
Luke Quine
Senior 12
Olivia Renzi
Sophomore 10
Rowan Schanley
Junior 11
Andrew Torri
Freshman 9